پنجشنبه, ارديبهشت 05, 1398

اخبار

تصویر
دکتر هادی اکبرزاده در پنجمین جلسه از سلسله نشست های فتا (فرصت تاریخی انقلاب اسلامی): موضوع الگوی پیشرفت باید به مطالبه عمومی و چشم‌انداز مشترک جامعه نخبگانی کشورتبدیل شود
يكشنبه, 08 ارديبهشت 1392
دکتر هادی اکبرزاده در پنجمین جلسه از سلسله نشست های فتا (فرصت تاریخی انقلاب اسلامی) موضوع الگوی پیشرفت باید به... ادامه مطلب
تصویر
ویژه نامه خبری دومین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت منتشر شد
سه شنبه, 17 بهمن 1391
ویژه نامه خبری دومین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت منتشر شد ادامه مطلب
تصویر
برترین‌ های دومین کنگره «پیشگامان پیشرفت» معرفی و تقدیر شدند
شنبه, 25 آذر 1391
برترین‌های دومین کنگره پیشگامان پیشرفت در مراسم اختتامیه کنگره معرفی و تقدیر شدند. به گزارش خبرنگار علمی... ادامه مطلب

ارزیابی دوره‌یی و انتخاب برترین آثار دانشجویی در حوزه «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»

دبیر دومین کنگره پیشگامان پیشرفت از ارزیابی،‌ انتخاب و تقدیر از آثار برتر دانشجویی در زمینه‌های مرتبط با الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در دوره‌های شش ماهه خبر داد.

دکتر سید مهدی فخرایی که در افتتاحیه دومین کنگره پیشگامان پیشرفت در دانشگاه شهید بهشتی سخن می‌گفت، خاطر نشان کرد: پس از برگزاری موفق نخستین دوره کنگره در خرداد ماه که با حضور حدود هفتصد نفر از جوانان اندیشه ورز کشور و با ارائه بیش از چهارصد مقاله و نوشتار کوتاه همراه بود،‌ دبیرخانه کنگره در شش ماه گذشته در تدارک سازوکارهایی برای نهادینه کردن پشتیبانی موثر از فعالیت‌های فردی و گروهی جوانان علاقه‌مند و اندیشمند کشور بود.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا‌، دستور العمل راه کارهای همکاری مستمر انجمن‌های علمی و تشکل‌های دانشجویی با کنگره پیشرفت تدوین شده و در وبگاه www.Kpip.ir اعلام شده است. در این دستورالعمل، دبیرخانه کنگره متعهد شده که فعالیت‌های فکری و شرکت جوانان در مباحث و گفت وگوها و جلسات نقد و اندیشه ورزی پیرامون نقش و جایگاه جوانان در پیشرفت و چالش‌های حال و آینده جامعه از جمله راهکارهای ترویج و ارتقای ارزش‌های انسانی و اسلامی نظیر آزادی‌،عدالت و شایسته محوری را هر شش ماه یکبار ارزیابی و به فعالیت‌های برتر جوایزی را اعطا نماید.

فخرایی تصریح کرد: انتشار مقالات در مجلات علمی- ترویجی و مجموعه مقالات همایش‌های علمی‌، راه اندازی وبلاگ و تارنما درباره موضوعات مرتبط با الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت،‌ راه اندازی اتاق‌های گفت وگو و تبادل نظر در محیط اینترنتی از جمله سایر فعالیت‌هایی است که ارزیابی و مورد تشویق واقع می‌شوند.


dr.fakhraeeوی خاطر نشان کرد: برگزاری نشست‌های هم اندیشی، دعوت از اساتید برجسته برای سخنرانی و بحث و گفت وگو در زمینه‌های مرتبط با الگو جایگاه ویژه‌ای دارد و دبیر خانه در زمینه تامین هزینه‌های احتمالی برای اطلاع رسانی و انتشار دعوت‌نامه‌ها و پذیرایی از شرکت کنندگان با برگزار کنندگان همکاری خواهد کرد.

فخرایی اضافه کرد:مخاطب ویژه این دستورالعمل انجمن‌های علمی و تشکل‌های دانشجویی در سرتاسر کشور هستند که اگر بتوانند در جهت برگزاری سمینارها و همایش‌های دانشجویی در زمینه‌های مرتبط اقدام کنند از حمایت‌های دبیرخانه برخوردار خواهند شد.

دبیر دومین کنگره پیشگامان پیشرفت تصریح کرد: سیر رو به رشد و حرکت صعودی کنگره در استقبال دانشجویان ارائه کننده مقاله و ثبت نام کنندگان در کنگره دوم متجلی شده است به طوری که بیش از 700 مقاله و نوشتار کوتاه که بسیاری از آنها حاصل کار جمعی و جلسات بحث و گفت وگوی ده‌ها نفر بوده است به دبیرخانه کنگره ارائه شده و در حدود یک هزار نفر از جوانان فرهیخته کشور داوطلب شرکت در این رویداد بزرگ ملی شده‌اند که با توجه به زحمات ورود در عرصه‌های چالشی، تشخیص، متفکرانه مسائل و مشکلات و ارائه راه حل برای آنها، این اقبال عظیم، مایه مباهات برگزار کنندگان است.

وی خاطرنشان کرد: مدعوان و مخاطبان کنگره دوم شامل دانشجویان تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان‌، راهبران انجمن‌های علمی و تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی،‌ دانشجویان و جوانان اهل قلم و بیان و صاحبان دیدگاه‌های راهبردی و ایده‌های اجتماعی نوین بوده‌اند که امیدواریم از ترکیب روحیه نشاط و روح پرسشگری جوانی با تجربه و پختگی و دانش اساتید برجسته و دانشمندان همکار با مرکز الگوی اسلامی ایرانی شاهد سربرآوردن راه حل‌های جدید در افق روشن و درخشان آینده کشور به سمت جهانی سرشار از ایمان و آرمان‌ و دوستی و پیشرفت در سایه عبودیت فقط برای خالق یکتا و شکستن بت‌ها و توهمات جاهلیت قدیم وجدید باشیم.