پنجشنبه, ارديبهشت 05, 1398

اخبار

تصویر
دکتر هادی اکبرزاده در پنجمین جلسه از سلسله نشست های فتا (فرصت تاریخی انقلاب اسلامی): موضوع الگوی پیشرفت باید به مطالبه عمومی و چشم‌انداز مشترک جامعه نخبگانی کشورتبدیل شود
يكشنبه, 08 ارديبهشت 1392
دکتر هادی اکبرزاده در پنجمین جلسه از سلسله نشست های فتا (فرصت تاریخی انقلاب اسلامی) موضوع الگوی پیشرفت باید به... ادامه مطلب
تصویر
ویژه نامه خبری دومین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت منتشر شد
سه شنبه, 17 بهمن 1391
ویژه نامه خبری دومین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت منتشر شد ادامه مطلب
تصویر
برترین‌ های دومین کنگره «پیشگامان پیشرفت» معرفی و تقدیر شدند
شنبه, 25 آذر 1391
برترین‌های دومین کنگره پیشگامان پیشرفت در مراسم اختتامیه کنگره معرفی و تقدیر شدند. به گزارش خبرنگار علمی... ادامه مطلب

دکتر هادی اکبرزاده در پنجمین جلسه از سلسله نشست های فتا (فرصت تاریخی انقلاب اسلامی): موضوع الگوی پیشرفت باید به مطالبه عمومی و چشم‌انداز مشترک جامعه نخبگانی کشورتبدیل شود

دکتر هادی اکبرزاده در پنجمین جلسه از سلسله نشست های فتا (فرصت تاریخی انقلاب اسلامی)

موضوع الگوی پیشرفت باید به مطالبه عمومی و چشم‌انداز مشترک جامعه نخبگانی کشورتبدیل شود

پنجمین نشست از سلسله نشست های فرصت تاریخی انقلاب اسلامی(فتا) با عنوان "تمدن نوین اسلامی" جمعه 6 اردبیبهشت ماه 1392 با حضور دکتر هادی اکبرزاده معاونت علمي و تقسيم كار ملي مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان در حسینیه حضرت اباالفضل واقع در خیابان عبدالرزاق برگزار شد.

اکبرزاده در ابتدا این نشست تعریفی از پیشرفت ارائه کرده و افزود: پیشرفت حرکت دائمی هدفمند به سمت اهداف متعالی است که در دو جنبه اهداف فردی و اجتماعی تقسیم بندی می شود. و لذا بندگی خداو قرب الهی باید هدف نهایی پیشرفت در جامعه اسلامی باشد.

معاون علمی و تقسیم کار ملی مرکز الگوی اسلامی ایارانی پیشرفت با اشاره به وضع موجود و ذکر توانمندی هاو نقاط ضعف غرب به عنوان تمدن غالب افزود: با توجه به ظرفیت های موجود در ایران اسلامی از جمله مکتب الهی مبتنی بر معارف اهل بيت، نظام اسلامی مستقر، ملت تمدن ساز، موقعيت ژئو پولتيک و همسايگی با 13 کشور، منابع عظيم انرژی بایستی، برپایی تمدن اسلامی هدفی بلند پروازانه ولی قابل حصول است.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان افزود: الگو، نقشه راه پيشرفت و تصويری روشن از آينده مطلوب و راه رسيدن به آن است و در واقع الگو از چشم انداز آینده نظام و مسیر تحقق آن تشکیل شده است

عضو شورای عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت خاطر نشان کرد: ما اگر پیشرفت را مانند قطاری در نظر بگیریم، الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مسیریابی، تنظیم سرعت مطمئنه و ریل‌گذاری آن را بر عهده دارد.

اکبرزاده با اشاره به اینکه مأموريت مهمی که رهبر فرزانه انقلاب اسلامي ايران بر عهده مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت گذاشته‌اند، افزود: شرایط ايجاب مي‌كند كه الگو ساختاري چابك، پويا، هوشمند داشته باشد و لذا بهترین راه جهت همکاری و وارد شدن دانشجویان و طلاب به این مباحث از طریق حلقه ها و کانون های تفکر فکری و اندیشکده های این مرکز می باشد که به زودی سازوکار آن مشخص و به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی با طرح سوال چه کنیم موضوع الگوی پیشرفت به مطالبه عمومی و چشم‌انداز مشترک جامعه نخبگانی کشورتبدیل شود؟ ادامه داد پاسخ به این سوال چالش اساسی ما در مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است که در این راستا برنامه هایی از جمله کنفرانس‌های هدفمند، کنگره پيشگامان پيشرفت، نشست‌هاي انديشه‌ورزي ، گفتگوهاي رسانه ملي، تعيين مسایل اساسی با کمک انجمن‌هاي علمي برنامه ریزی شده است و در حال اجرا می باشد.

در پایان این نشست جلسه پرسش و پاسخ با حضور دکتر هادی اکبرزاده برگزار گردید و حاضرین نقطه نظرات خود را در این رابطه مطرح کردند.

گفتنی سلسله نشست های فرصت تاریخی انقلاب اسلامی به همت خانه ولایت هر هفته جمعه ها با حضور اساتید حوزه و دانشگاه در حسینیه حضرت ابوالفضل واقع در خیابان عبدالرزاق برگزار می گردد.

گالری تصاویر